RECEPTY

Zpět na Magazín zajímavostí

Začtěte se do některé z našich virtuálních kuchařek:

Recepty na grilováníSezónní recepty

Některé kuchařské recepty máme napevno spojené s určitým ročním obdobím. Tedy ne že by rybí polévka nedala udělat i na jaře nebo v létě, ale ruku na srdce, recept budeme zase shánět až těsně před Vánoci. A protože si myslíme, že tradiční recepty spjaté s význačnými dny v roce patří k české tradici, kterou je potřeba podporovat, zařídili jsme pro ně na našem kuchařském blogu zvláštní oddělení.

 

Smoothie receptySmoothie recepty

Je libo pravidelnou raní dávku vitamínů, sytou svačinu do práce, zásobu vitamínů pro děti, nebo vám ovocné a zeleninové šťávy s dužinou prostě chutnají? Podíváme se na nějaké recepty pro začátečníky i pokročilé, vyzkoušíme nejrůznější chuti a kombinace. Pamatujte pouze na to, že smoothie nenahradí vyváženou stravu a pokud to s pokusem o detox přeženete, moc si neprospějete.

Smoothies jsou každopádně pochoutkou a kvalitním příspěvkem k dobré životosprávě, pojďme na to.

 

vaření v páře a tlakovém hrnciRecepty pro vaření v páře a v tlakovém hrnci

Vaření v páře a vaření v tlakovém hrnci mají hodně společného, i když využívají jiné typy nádobí. V obou případech se jedná o šetrné vaření, které zachovává potravinám více z jejich přirozeného vzhledu, chutě a vitamínů.

Vaření v páře i tlakovém hrnci vyhovuje zásadám dětské stravy, různým dietám, ale hlavně našim smyslům, chutím, zraku a čichu.

 

recepty na palačinkyPalačinky stokrát jinak

Jakkoliv jsou u nás palačinky obvyklým a zdomácnělým jídlem, jejich přepestrá rozmanitost, chuti a vůně jsou spíš doménou jiných národů a kultur. Pojďme se spolu podívat na řadu receptů na palačinky, které vám s z tohoto na pohled fádního jídla udělají nejen skvostnou pochoutku, ale třeba i sladkou tečku po svátečním obědě, za kterou vás bude každý obdivovat.

Jak už to tak bývá, recepty vůbec nemusejí být složité. Takže s chutí do toho...

 

Recepty na grilováníRecepty na grilování

Grilování patří hlavně k létu, ale praví milovníci šťavnatého masa a pikantní grilované zeleniny si dokážou najít místo i čas pro grilování i jindy v průběhu roku. Receptů pro rozpálenou mřížku vašho grilu není nikdy dost... nebo myslíte, že je? Určitě ne.

Nechte jednou předem připravené kusy masa nebo klobásy pěkně v regálu supermarketu, a zkuste něco lepšího.

 

podpálavská kuchařkaPodpálavská kuchařka

V kraji, kde zraje víno na vápencových svazích Pálavy a slunce svítí jako u moře, žijí upřímní a pracovití lidé. Jejich láska k životu a dobrému vínu je proslulá, ale stejně tak i láska k dobrému jídlu.

Pod pokličky jihomoravské kuchyně nahlédneme díky vybraným receptům, které jsme pro vás připravili.

 

domácí těstovinyRecepty na domácí těstoviny

Milujeme těstoviny. Jeden z nejlepších italských vynálezů všech dob má v české kuchařce také letité zastoupení, ale stále jaksi převažuje kabanos, cibule a kečup. S tím se ovšem nesmíříme a půjdeme po stopách chuti až do země, která dala světu krásné opery, rychlá auta a... těstoviny.

Příprava domácích těstovin vyžaduje určitou zručnost, kterou zase na druhé straně všichni obdivují. Pořiďte si jednoduchý strojek na těstoviny a budete za profíka už při prvním pokusu.

 

tajine receptyTajine recepty

Tradiční marocký hrnec Tajine slouží k pomalému dušení směsí masa, zeleniny, ovoce a třeba ořechů. Hrnec dal jméno i všem receptům, které se tímto způsobem připravují.

Pojďme se podívat na orientální recepty pro hrnec Tajine i české modifikace.

 

 

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Provozovatel

HOMEWARE s.r.o.
Syrovice 349
664 67 Syrovice

Tel.: +420 725390797
E-mail: obchod@homeware.cz
HOT-LINE

navštivte také eKitchenAid.cz

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.