MAGAZÍN Homeware

Víme co prodáváme, jako jedni z mála. A co Vy, chcete vědět, co kupujete?

Pravidelné rubriky Magazínu: Články a zajímavosti | Recepty | Návody a manuály | O našich značkách


litinová mřížka griluProč má litinová mřížka Broil King dvě strany?

U plynových grilů Broil King se v popiskách dočtete, že nabízejí oboustranné litinové grilovací rošty. Proč tomu tak je, jak se obě strany roštu liší a jestli se vůbec vyplatí rošt na různé druhy potravin otáčet, si povíme v následujícím článku.

 

proč je nádobí vodivéProč je nádobí vodivé?

Ve dně moderního kuchyňského nádobí se velmi často skrývá masivní hliníková deska, u některých typů je hliníkové jádro protaženo i do stěn a někdy je dokonce doprovázeno vrstvou i mědi. Proč je tepelná vodivost tak důležitá a proč se výrobci nerezového nádobí pouštějí do krkolomné sendvičové konstrukce? A proč to platí na plotně, ale v troubě ne?

 

jak brousit nožeJak doma brousit kuchyňské nože?

Že je potřeba kuchyňské nože udržovat ostré a že to není jen kvůli bezpečnosti při práci, to jistě víte. Jak si ale brousí nože kuchařští mistři? A jak si je nabrousit doma, aniž bychom to museli pořádně umět? A k čemu je ocílka?

 

výhody litinového nádobíVýhody smaltované litiny

Nádobí Staub, vyrobené ze smaltované litiny, to je vaření, pečení a smažení jako za starých časů, poctivě a s mnohem lepší chutí.

Konstrukce nádobí i jeho povrchu přináší uživatelům řadu výhod, které jiné materiály, nebo dokonce konkurenční litinové výrobky nemají. Víte, na co všechno se můžete těšit?

 

špenátová roládaŠpenátová roláda

Vynikající a lahodná špenátová roláda nadívaná mozzarellou a brokolicí, která se hodí jako hlavní chod i jako předkrm. Na stole skvěle vypadá a každý vám ji pochválí.

V čase zimního vykrmování je navíc vítaným zpestřením bez masa, kterému ale nic nechybí ve výrazné chuti ani vůni.

 

kuřecí polévka s mandlemiRecept - kuřecí polévka s mandlemi

Některé kuchařské recepty máme napevno spojené s určitým ročním obdobím. Tedy ne že by se kapr nebo houbový Kuba nedaly dělat na jaře nebo v létě, ale tak nějak cítíme, že by to nebylo úplně ono. A protože si myslíme, že tradiční recepty spjaté s význačnými dny v roce patří k české tradici, kterou je potřeba podporovat, zařídili jsme pro ně na našem kuchařském blogu zvláštní oddělení.

 

ohýnek na zahraděOheň je lepší, než televize

Mít na zahradě u domu možnost posedět u otevřeného ohně, to by chtěl každý. Ve městě to může být problém, ale ani na venkově už nejsou výjimkou golfové trávníčky, kde popel z ohniště nemá co dělat. Pojďme se podívat, jaké jsou možnosti vybavení domku a zahrady ohništěm, krbem nebo grilem tak, aby bylo kde příjemně posedět.

 

srovnání robotů ArtisanJak vybrat kuchyňský robot KitchenAid?

Každý kuchař i ten úplný začátečník se jednou dostane do bodu, kdy začne přemýšlet o pořízení kuchyňského robota. Ten vám nejen ušetří spoustu času a námahy, ale nabízí i jednoduché řešení pro vícero prací, a to díky bohaté nabídce příslušenství.Jenže. Nabídka je široká a parametry matoucí. Jak docílit dobrého poměru ceny a výkonu? Jak si nepřidělat potíže do budoucna?

 

chia semínka smoothieSmoothie s Chia semínky a mangem

Dneska si do mixéru nasypeme jednu z nejznámějších "superpotravin" - chia semínka. Výsledkem bude smoothie s kokosovým mlékem, mangem a medem, čili slaďárna, takže při konzumaci myslete na figuru a dopřávejte si s rozumem.Ok, pojďme na to. Jaro žádá vitamíny a minerály.

 

grilování - marinovat nebo ne?Grilování - marinovat, nebo ne?

Kdo by nemiloval chuť grilovaného masa! Úspěch záleží na výběru té nejlepší marinády, je to tak? Nebo je to úplně naopak, že se celá ta léta máčením masa v oleji připravujeme o jeho nejlepší, tedy přirozenou chuť? Co se o marinádách říká a co není pravda?

 

proč nádobí připalujeProč nerezové nádobí připaluje a jak ho používat?

Nerezové a litinové nádobí má tendenci připalovat pokrmy s vysokým obsahem bílkovin, jako je maso a vejce. Čím to je, jak se tomu vyhnout a proč nezavrhovat nerezové nádobí?

 

odstranění kamene z rychlovarné konviceJak zbavit rychlovarnou konvici vodního kamene?

Vodní kámen je nepřítelem všech spotřebičů, které ohřívají (ale také chladí) kohoutkovou vodu. Zdaleka nejčastěji ale problémy s kamenem řešíme u rychlovarných konvic, které s narůstající krustou kamene ztrácí svoji efektivitu a samozřejmě taky hůř vypadají. Pojďme se podívat na všechny dostupné metody, jak se vodního kamene rychle zbavit.

 
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Provozovatel

HOMEWARE s.r.o.
Syrovice 349
664 67 Syrovice

Tel.: +420 725390797
E-mail: obchod@homeware.cz
HOT-LINE

navštivte také eKitchenAid.cz

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.